Jesteś tutaj: Start Wyjazd integracyjny do Gdańsk

Wyjazd integracyjny do Gdańsk

Share

W piątek 22 października 2021 roku uczniowie klas III TŻ5 oraz III TR/TA udali się na wycieczkę integracyjną do kina oraz Escape Room'u w Gdańsku.      

 

Pierwszym etapem wyjazdu był Escape Room. Znajdował się on na gdańskim stadionie, noszącym nazwę "Arena Gdańsk". Uczniowie mieli do wyboru pięć przeróżnych pokoi, od laboratorium, aż do pomieszczenia typu horror. Na rozwiązanie wszystkich zagadek oraz wyjście z pokoi otrzymaliśmy 60 minut. Wszystkim uczestnikom ta atrakcja bardzo się podobała, gdyż wymagała myślenia, zaangażowania i przede wszystkim współpracy.

Zaraz po wyjściu ze stadionu udaliśmy się do kina na film pt. "Mistrz" w reżyserii Macieja Barczewskiego. Ten obraz filmowy opowiadał o życiu znanego boksera, który został zesłany do obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu. Film doskonale pokazywał, ile cierpienia, bólu i upokorzenia ze strony hitlerowskiego systemu doznali więźniowie. Dzieło silnie podkreśla patriotyzm i wolę walki o wartości moralne, etyczne, po prostu ludzkie w sytuacjach ekstremalnych. "Mistrz" skłania widza do refleksji na temat kruchości ludzkiego życia.

Aleksandra Grzenia

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270
  • skrzynka epuap  /zspsierakowice/skrzynkaESP/

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start Wyjazd integracyjny do Gdańsk