Jesteś tutaj: Start Sukces uczennic Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach w konkursie "Młodzi Pomorzanie - przyszłość Europy"

Sukces uczennic Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach w konkursie "Młodzi Pomorzanie - przyszłość Europy"

Share

Uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach, ponownie osiągnęły wielki sukces. Dominika Płotka, Kinga Domaszk i Anna Machola wygrały konkurs pod hasłem: "Młodzi Pomorzanie - przyszłość Europy", organizowany przez Stowarzyszenie "Pomorskie w Unii Europejskiej" ze wsparciem Pana europosła Janusza Lewandowskiego, partnera konkursu i fundatora nagrody głównej. Dominika Płotka i Kinga Domaszk, uczęszczają do II klasy Liceum Ogólnokształcącego, a  Anna Machola do I klasy Technikum kształcącego w zawodzie technik rachunkowości. Konkurs był skierowany do młodzieży szkół ponadpodstawowych województwa pomorskiego.

 

Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu 3-5 minutowego filmu promującego programy, projekty, inicjatywy i działania Unii Europejskiej dla młodych ludzi. Uczennice naszej szkoły przygotowały pracę dotyczącą programu Erasmus+. Film był bogatym połączeniem różnych form przekazu takich jak: spacer po szkole, autorski montaż słowno – muzyczny, wywiady z osobami związanymi z realizacją projektów programu Erasmus, m.in.:  z dyrektorem szkoły - Panem Grzegorzem Macholą, nauczycielem, młodzieżą, studentem, który korzystał z programu oraz zagranicznym gościem.

Praca uczennic zachwyciła komisję konkursową pod względem wartości merytorycznych, artystycznych oraz technicznych. Zwycięski zespół wraz z opiekunem w nagrodę uda się do Brukseli na wyjazd studyjny, w towarzystwie Pana europosła Janusza Lewandowskiego. Opiekunem zwycięskiego zespołu była Pani Natalia Formela – nauczycielka chemii i biologii.

 

Natalia Formela

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270
  • skrzynka epuap  /zspsierakowice/skrzynkaESP/

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start Sukces uczennic Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach w konkursie "Młodzi Pomorzanie - przyszłość Europy"