Jesteś tutaj: Start XXXIII Konkurs Wiedzy o Pomorzu w naszej szkole

XXXIII Konkurs Wiedzy o Pomorzu w naszej szkole

Share

Pomysłodawcą i organizatorem Konkursu Wiedzy o Pomorzu jest Klub Studencki Pomorania. Głównym celem rywalizacji jest sprawdzenie wiedzy uczniów szkół ponadgimnazjalnych z zakresu historii, literatury, geografii oraz sztuki i rzemiosła Pomorza. Dodatkowo udział w konkursie mobilizuje młodzież do samodzielnego zdobywania i pogłębiania wiedzy o regionie, w którym mieszka.

 

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach nie zabrakło ambitnych uczniów zainteresowanych regionem kaszubskim i rywalizacją. W pierwszym etapie konkursu19 listopada 2021 roku wzięło udział 26 uczniów z różnych klas.

Arkusz testowy składał się z pytań zamkniętych z czterema wariantami odpowiedzi. Test nie należał do najłatwiejszych i wymagał wszechstronnej wiedzy z historii, geografii, literatury, sztuki i rzemiosła Pomorza. Po sprawdzeniu stało się jasne, że bezkonkurencyjna okazała się Nikola Bronk z kl. III TE/TA5. Ostatecznie aż cztery osoby zakwalifikowały się do kolejnego etapu, który odbędzie się na terenie Uniwersytetu Gdańskiego. Warto wspomnieć o dobrym wyniku Aleksandry Bojanowskiej z kl. III LO3 oraz Macieja Smentocha i Amelii Syldatk z kl. III TE/TA5. Życzę powodzenia w etapie wojewódzkim!

 

Łukasz Reiter

nauczyciel historii

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270
  • skrzynka epuap  /zspsierakowice/skrzynkaESP/

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start XXXIII Konkurs Wiedzy o Pomorzu w naszej szkole