Łukasz Piekarski

Share

Witam, nazywam się Łukasz Józef Piekarski. Jestem absolwentem ZSP w Sierakowicach. Ukończyłem liceum o profilu ekonomiczno-administracyjnym w roku szkolnym 2006/2007. Moją wychowawczynią była kobieta o żelaznych zasadach niczym z serca niemieckiego rodu, 100% Polka- pani mgr Bożena Wróblewska. Studia wybrałem i ukończyłem na międzyuczelnianym kierunku inżynierii mechaniczno-medycznej, prowadzonym przez dwie uczelnie wyższe Politechnikę Gdańską i Gdański Uniwesytet Medyczny. Pracę podjąłem w gdańskiej firmie Terma, zajmującej się produkcją grzejników drabinkowych, maszyn przeciskowych, grzałek i urządzeń rehabilitacyjnych, jako konstruktor.

ZSP w Sierakowicach wybrałem z dwóch powodów:

  1. znajdowała się blisko mojego miejsca zamieszkania,
  2. liceum ogólnokształcące miało być o profilu matematyczno-informatycznym.

Przed rozpoczęciem roku szkolnego jeden z wyżej wymienionych powodów został wyparty innym. Mianowicie dowiedziałem się, iż profil, który sobie sumiennie wybrałem, został niespodziewanie zmieniony z matematyczno na hymanistyczno- informatyczny. Zostało mi jedynie przenieść się do klasy o innym profilu. Wówczas zdecydowałem się na profil ekonomiczno ? administracyjny.

Brak rozszerzonej matematyki nie zniechęcił mnie do  jej przyswajania właśnie na tym poziomie . Kupiłem podręcznik oraz zbiór zadań z poziomu rozszerzonego i  po godzinach, na konsultacjach, w domu, kontynuowałem naukę. Sam nigdy bym się nie przygotował do matury z matematyki na poziomie rozszerzonym, tak więc korzystałem z pomocy pani mgr Elżbiety Szczypior (dziś: Szczypior- Ros)- mojej nauczycielki matematyki, która, nie ukrywam, była najbliższa memu sercu. Na której zawsze mogłem polegać. Prawda jest taka, że cały pokój nauczycielski zasługuje na miano "SUPER KADRY".

Liceum, obrane kierunki, decyzje, podjęte prace, bardzo mocno wpłynęły na moje aktualne doświadczenia i wykszałcenie. Wybór matematyki rozszerzonej na maturze umożliwił mi podjęcie wymarzonego kierunku na uczelni wyższej. Aktualnie wykorzystuję ją przy wykonywaniu obliczeń na etapie konstruowania urządzeń.  Publiczne wystąpienia (byłem przewodniczący SU) podczas reprezentowania szkoły dały mi pewność siebie, odpowiednią mowę ciała, komunikację niewerbalną, umiejętności, które wykorzystywałem podczas studenckich prezentacji jak również aktualnie, reprezentując firmę na targach czy kongresach. Umiejętność pisania bezwzrokowego na klawiaturze, zdobytą podczas lekcji z rachunkowości pod okiem pani mgr Lucyny Kuczkowskiej, wykorzystuję po dziś dzień, nawet podczas pisania owej wiadomości.

Ani trochę nie żałuję czasu spędzanego w murach ZSP, jeszcze wtedy nie rozbudowanej szkoły. Najlepsze dla mnie były organizowane dni sportu, na których można było się sprawdzić indywidualnie bądź drużynowo ze swoimi rówieśnikami. Innym zabawnym szkolnym świętem był dzień kapelusza, podczas którego cała szkoła nosiła na głowach kolorowe kreacje, których nie powstydziliby się najwięksi projektanci.

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270
  • skrzynka epuap  /zspsierakowice/skrzynkaESP/

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniów