ERASMUS+ Photohistory - gdzie przyszłosc i teraźniejszośc spotykają się razem

Share

Czym jest fotografia? To z pewnością coś więcej niż tylko technika. To magia, możliwość zapisu ulotnych chwil oraz emocji. Dzięki niej możemy powracać do momentów z przeszłości, i tym właśnie zajmiemy się w tym projekcie.Jego założeniem jest zrobienie zdjęcia oddającego chwile z danego momentu historii regionu państwa projektowego, a co za tym idzie poszerzanie swojej wiedzy historycznej i umiejętności fotograficznych. Chcemy kierować się słowami Davida duChemina: „Patrz oczyma, fotografuj sercem.” Uczniowie będą także prezentować swoje prace na wystawach fotograficznych oraz stworzą kącik wirtualnej rzeczywistości w swoich szkołach za pomocą najnowszych narzędzi TIK.

Celem projektu jest rozwijanie kwalifikacji, wzmacnianie aktywnej roli młodych ludzi w społeczeństwie oraz rozwijanie podstawowych umiejętności z zakresu historii, języka angielskiego i wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnej przy zastosowaniu innowacyjnych metod.

Wszyscy uczestnicy projektu nabędą również szereg kompetencji oraz umiejętności osobistych tj.: asertywność, radzenie sobie ze stresem, samomotywacja, a także umiejętności interpersonalnych, jak praca zespołowa czy postawa kulturowa.

Projekt pt. „Photohistory where past and present come together” realizowany jest w okresie: od października 2017r. do września 2019r. Koordynatorem oraz autorem projektu jest Pan Dawid Chmielewski nauczyciel języka angielskiego oraz fotografii.  Zgodnie z założeniami projektu ZSP w Sierakowicach  zorganizuje co najmniej 20 mobilności uczniów i nauczycieli do placówek partnerskich w Hiszpanii, Niemczech, Portugalii i Rumunii.

Dnia 13.11.2017r. przeprowadzono w naszej szkole rekrutację uczniów chętnych do udziału w projekcie. Odbyła się rozmowa kwalifikacyjna. Nastąpiła krótka autoprezentacja kandydata, jak również rozmowa w języku obcym na tematy okołoprojektowe i zainteresowania ucznia.  W jej wyniku do projektu zakwalifikowały się następujące osoby: 

Z klasy I TE Jażdziewska Michalina, Piwka Marta oraz Mielewczyk Patryk, z klasy II LO – Benkowska Weronika, Cyra Laura, Mańska Lidia i Szela Kamila, z klasy II TE – Ciszkowska Daria i Rejmak Patrycja, z klasy II TŻ – Głodowska Klaudia, z klasy III TE – Cirocka Katarzyna oraz Czaja Patrycja. Natomiast na liście rezerwowej znajduje się Czaja Weronika.

Zespół projektowy

image

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270
  • skrzynka epuap  /zspsierakowice/skrzynkaESP/

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniów