Comenius- "Uchwyć świat na zdjęciu"

Share

O PROJEKCIE

Projekt "Uchwyć świat na zdjęciu" to projekt dla miłośników fotografii oraz członków szkolnego koła fotograficznego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach. Celem projektu jest promowanie fotografii wśród uczniów jako formy wyrazu artystycznego. Uczestnicy wezmą udział w serii szkoleń i warsztatów w kraju jak i za granicą, które pozwolą im doskonalić umiejętności obsługi sprzętu fotograficznego oraz budowania kadru. Projekt kładzie nacisk na zadania praktyczne, konkursy między partnerami i organizację wystaw prac uczestników we wszystkich krajach partnerskich.

Partnerzy: Niemcy, Turcja, Finlandia, Chorwacja, Hiszpania.

Czas realizacji: 2 lata

Budżet: 20 000 euro

Projekt przeznaczony dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego.

Koordynator: Dawid Chmielewski.

 
AKTUALNOŚCI

image

Urok fotografii studyjnej polega na kreowaniu zdjęć, malowaniu światłem i projektowaniu planu zdjęciowego. Ciągłe uczenie się tego wszystkiego i inspirowanie nowych pomysłów w głowach osób zafascynowanych fotografią legły u podstaw poczynań  Szkolnego Koła Fotograficznego działającego przy ZSP w Sierakowicach.

Opiekun młodzieży pan Dawid Chmielewski, nauczyciel języka angielskiego,  jest autorem projektu ,,Uchwyć świat na zdjęciu?, który uzyskał akceptację UE i będzie realizowany w ZSP w latach 2013-2015. Kładzie on nacisk na zadania praktyczne, konkursy między partnerami i organizację wystaw prac uczestników we wszystkich krajach partnerskich - Niemcy, Turcja, Finlandia, Chorwacja, Hiszpania.

Pierwsza wizyta zagraniczna naszej młodzieży już w listopadzie. Uczennice klasy III Liceum Ogólnokształcącego odwiedzą szkołę w Regensburgu w  Niemczech, która kształci zawodowych fotografów.

W ramach przygotowań do wyjazdu zakupiono profesjonalny sprzęt do fotografii studyjnej: lampy błyskowe, statywy, tła i inne specjalistyczne oprzyrządowanie. Uczniowie po raz pierwszy mieli okazję korzystać z nowego studia w czasie warsztatów zorganizowanych przez opiekuna koła w dniach 5-6 października 2013 r.

Wprawdzie fotografia studyjna kojarzy się zazwyczaj z wielkopowierzchniowym studiem wielkości hangaru lotniczego, z rozstawionym ogromnym tłem i niezliczoną liczbą lamp, a także fotografem, który używa ,,wypasionego" aparatu, ale walory artystyczne zdjęć wykonanych przez uczniów naszej szkoły dowodzą, że profesjonalne obrazy można wykonać w małym, kilkunastometrowym szkolnym studiu. Potrzeba jedynie świeżych pomysłów i wsparcia ze strony zaangażowanego opiekuna.

Prace uczniów- członków szkolnego koła fotograficznego- do obejrzenia  na https://www.facebook.com/kliszki. Zapraszamy!

Koordynatorzy projektu

 

  

 
DOKUMENTY DO POBRANIA

Regulamin rekrutacji

Oświadczenie/zgoda na wyjazd

Regulamin wyjazdów

 

 
MEDIA

http://kartuzy.info/wiadomosc,17689,Sierakowice-Uczniowie-ZSP-z-projekto...

https://pl-pl.facebook.com/kartuzy.info?sk=wall&filter=12?

http://kartuzy.info/wiadomosc,22177,Miedzynarodowa-Wystawa-Fotograficzna-Uchwyc-swiat-na-zdjeciu-otwarta.html

 

  

 
WIZYTA W NIEMCZECH

W dniach od 23 do 29 listopada 2013 roku trójka uczniów naszej szkoły z klasy III LO wraz z nauczycielami panem Dawidem Chmielewskim i panią Alicją Kuchta udała się w podróż do Niemiec w ramach projektu ?Uchwyć świat na zdjęciu? . W spotkaniu w Bawarii brali udział uczniowie z Niemiec, Hiszpanii, Chorwacji, Finlandii i Turcji.

W pierwszym dniu pobytu w Regensburgu niemieccy uczniowie zabrali nas na spacer po mieście. Musieliśmy wykonać zadania dotyczące znajdujących się tam zabytków. Popołudniu wraz z nauczycielami i przewodnikiem zwiedzaliśmy średniowieczne miasto. Później wybraliśmy się do kręgielni. Wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni, mimo iż pogoda była typowa dla tej pory roku.

Następny dzień spędziliśmy w niemieckiej szkole. Tam braliśmy udział w zajęciach integracyjnych. Każdy kraj prezentował swoją szkołę i swój region. Potem udaliśmy się na otwarcie szkolnego ?Świątecznego bazaru?, gdzie można było skosztować tradycjonalnych wypieków, zakupić ozdoby choinkowe oraz wziąć udział w loterii fantowej.

We wtorek uczestniczyliśmy w szkoleniu pod tytułem ?Detal i perspektywa w fotografii?.

 Razem z całą grupą naszych nowych kolegów i koleżanek oraz z nauczycielami pojechaliśmy na zajęcia praktyczne do muzeum BMW w Monachium. Muzeum jest bardzo nowoczesne i robi niesamowite wyrażenie swymi oryginalnymi i futurystycznymi ekspozycjami. W atrakcyjny i przystępny sposób można zapoznać się z historią marki BMW.

Kolejną atrakcją była wizyta na Allianz Arenie, gdzie swoje mecze rozgrywa drużyna Bayernu Monachium. Jest to jeden z najnowocześniejszych stadionów piłkarskich świata. Dowiedziałyśmy się tam wielu ciekawych rzeczy, zwiedziliśmy klubowe muzeum, szatnie piłkarzy i inne zakamarki stadionu obecnie najlepszej drużyny świata.

Środa okazała się najbardziej pracowitym dniem naszego wyjazdu. Odbyliśmy 5 szkoleń o tematyce fotograficznej. Uczniowie z Niemiec pokazywali nam podstawy obsługi aparatu fotograficznego, uczyli pracy z oświetleniem studyjnym, pokazywali, jak pozować i pracować z modelem, poznawaliśmy tajniki obróbki zdjęć w programie graficznym i uczyliśmy się wydruku zdjęć na profesjonalnym sprzęcie do druku. Wieczorem zasiedliśmy do kolacji w średniowiecznym stylu. Zgodnie z duchem epoki podawano dania dostępne w tamtym okresie, a my jedliśmy przy blasku świec, bez użycia sztućców. Było to bardzo zabawne i pouczające przeżycie. Po kolacji mieliśmy możliwość zagrania w gry powszechne w średniowieczu.

W przedostatni dzień naszej podróży odwiedziliśmy browar, gdzie poznaliśmy etapy produkcji najsłynniejszego trunku regionu- bawarskiego piwa. Następnie odwiedziliśmy typową restaurację bawarską, gdzie zjedliśmy pyszny lunch. Po posiłku przyszedł czas na wizytę w kawiarni ?Lila?. Tam odbyła się wystawa naszych konkursowych zdjęć, których tematem był minimalizm.

Po tych kilku dniach pełnych wrażeń przyszedł czas na smutny powrót do domu.  Wizyta w Niemczech na pewno na długo zapadnie nam w pamięć ze względu na nowo nabyte umiejętności, wspaniałe miejsca i zabytki, ale także ze względu na nowo poznanych ludzi i zawarte tam przyjaźnie.

 

UCZESTNICY WYJAZDU

PREZENTACJA

 

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

 

 

 
WIZYTA W FINLANDII

Leppavirta w Finlandii to kolejny przystanek na drodze realizacji unijnego projektu fotograficznego, którego pomysłodawcą i koordynatorem  jest nauczyciel j. angielskiego ZSP w Sierakowicach p. Dawid Chmielewski.

Trzy uczennice: Katarzyna Dąbrowska i Martyna Hendrich z kl. III LO i Ewelina Sobisz z kl. II  LO pod opieką nauczycieli w dniach 19- 26.02. 2014r. przebywały w Finlandii u rodzin goszczących i wzięły udział w zaplanowanych przez gospodarzy zajęciach, wycieczkach i warsztatach.

Do Turku dostaliśmy się samolotem, później podróżowaliśmy wypożyczonym samochodem. Przez 6 dni obserwowaliśmy funkcjonowanie fińskiej szkoły średniej, doskonaliliśmy umiejętność posługiwania się językiem angielskim, zawieraliśmy nowe znajomości.

Uczyliśmy się robić zdjęcia w nocy, korzystając z fachowych porad specjalistów, choć aura nie była sprzyjająca- niebo cały czas pokrywały gęste chmury, efekty naszych ćwiczeń są ciekawe. Atrakcyjny też okazał się wyjazd do Kuopio, gdzie znajduje się znana skocznia narciarska. Byliśmy świadkami wykonywania w tej szczególnej scenerii- śnieg, skocznia, wieża widokowa i przepiękny ośnieżony las- zdjęć ślubnych. Wrażenia niezapomniane. Kolejnego dnia odwiedziliśmy obserwatorium astronomiczne, gdzie wysłuchaliśmy wykładu i zapoznaliśmy się ze specyfiką pracy zatrudnionych tam specjalistów.

Podsumowaniem i jednocześnie punktem kulminacyjnym spotkania w Finlandii było rozwiązanie konkursu fotograficznego, którego tematem tym razem były EMOCJE. Wygrała, większością głosów, ekipa Hiszpanii i to ona ustali temat następnego konkursu, którego rozwiązanie nastąpi już w kwietniu w Chorwacji.

Podczas wspólnych spotkań była też okazja do poznawania kultury, obyczajów, strojów, upodobań kulinarnych i atrakcji turystycznych poszczególnych krajów, ponieważ każda ze szkół- uczestników projektu-  przywiozła ze sobą prezentację multimedialną o takiej tematyce.

Z organizatorami i uczestnikami projektu pożegnaliśmy się podczas uroczystej kolacji. W grach i zabawach integracyjnych wzięli udział wszyscy uczniowie i ich opiekunowie. Pan Dawid wygłosił okolicznościowe przemówienie.

Do zobaczenia w Chorwacji!

 Uczestnicy wyjazdu

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

 

 

 
WIZYTA W CHORWACJI

By "uchwycić świat na zdjęciu" wyruszyliśmy tym razem do chorwackiego miasta Varaždin. Dzień wyjazdu rozpoczął się wcześnie. Odlecieliśmy z Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku o 6.40 na pokładzie samolotu niemieckiego przewoźnika lotniczego - Lufthansy. W Monachium, na jednym z największych lotnisk w Europie, czekaliśmy na kolejny lot. Do Zagrzebia dotarliśmy o 12.45. Na lotnisku mieliśmy okazję doskonalić umiejętność posługiwania się językiem angielskim oraz zdobyć nowe doświadczenia w związku z podróżą samolotem.

Gospodarze przywitali nas w porcie lotniczym. Następnie busem udaliśmy się do siedziby Szkoły Medycznej w Varaždin. Tam miało miejsce spotkanie organizacyjne. Uczniowie z różnych państw: Polski, Finlandii, Turcji, Hiszpanii i Niemiec poznali swych kolegów z Chorwacji, u których mieli mieszkać przez najbliższy tydzień. Do tej pory utrzymywali jedynie kontakt mailowy w języku angielskim. Omówiono plan wizyty i rozdano materiały promocyjne. Następnie zmęczeni podróżą uczniowie udali się do domów wraz z kolegami z Chorwacji.

W niedzielę o 10.00 spotkaliśmy się w szkole z uczniami, nauczycielami i koordynatorami projektu. Później w dwóch grupach zwiedzaliśmy starówkę miasta Varaždin oraz renesansowy zamek. Nasze szczęście dopełniło zwycięstwo fotografii z Polski w konkursie, którego motywem przewodnim była ?Natura?. Jako triumfator - Maciej Płotka zaproponował temat następnego konkursu ? freelensing.

Poniedziałkowy poranek rozpoczął konkurs poszukiwania pisanek, przeprowadzony na terenie szkoły w Varaždin. Jego celem było wprowadzenie nas w nastrój świąt wielkanocnych, zbliżających się wielkimi krokami. Po południu udaliśmy się na wycieczkę rowerową nad rzekę Drawę. Niesamowity pejzaż nadał wyprawie charakter sesji zdjęciowej, której motywem przewodnim stał się ?Krajobraz?. W przygotowanie wyjazdu organizatorzy włożyli wiele trudu. Dla bezpieczeństwa uczestników zadbali nawet o asystę policji.

We wtorek udaliśmy się na wycieczkę autokarową do oddalonego o kilkadziesiąt kilometrów zamku Trakošćan. Ten średniowieczny zamek był wielokrotnie przebudowywany. W XVI wieku przeszedł w ręce rodziny Draškowić, której potomkowie stali się pionierami w dziedzinie XIX ? wiecznej fotografii. Mogliśmy zobaczyć wystawę zdjęć, a wśród nich jeden z pierwszych aktów, prekursorskie fotografie grupowe oraz przedstawione na zdjęciu postacie w ruchu. W pobliżu fortecy dawni właściciele utworzyli sztuczne jezioro z trasą widokową. Uczniowie podążali wokół zbiornika, by ?uchwycić świat na zdjęciu?. W podziemiach zamku, w specjalnie zaaranżowanej sali, Saša ? koordynator projektu z Chorwacji, przeprowadził szkolenie z zakresu fotografii krajobrazowej. Zdobyte umiejętności mogliśmy wykorzystać również w czasie wspinaczki na Ravną Gorę ? jeden z najwyższych szczytów tamtejszego pasma górskiego. Zmęczeni i pełni wrażeń powróciliśmy do szkoły po godzinie 19. Następnego dnia prezentowaliśmy efekty swej pracy w postaci zdjęć krajobrazu.

W środę od rana przygotowywaliśmy wystawę zdjęć z cyklu ?Natura? w pomieszczeniach muzealnych zamku Varaždin. Jej oficjalne otwarcie, przy udziale przedstawicieli władz miasta i szkoły oraz mediów, miało miejsce o godzinie 19. Tuż po obejrzeniu ekspozycji, udaliśmy się na uroczystą kolację do restauracji ?Vertlec?, na której spotkali się uczniowie i nauczyciele. Wiele radości dostarczyły nam zabawne konkursy, przygotowane przez organizatorów kolacji. W ostatecznej klasyfikacji nasza grupa z Polski zajęła trzecie miejsce, m.in. dzięki zaangażowaniu uczennic: Michaliny Mielewczyk, Iwony Myszk i Magdaleny Zielke oraz nauczycieli: Dawida Chmielewskiego i Renaty Brzezińskiej.

W czwartek o 8.00 rano udaliśmy się do Muzeum Neandertalczyków w Karpinie, gdzie obejrzeliśmy unikatową w skali europejskiej ekspozycję. Wzięliśmy też udział w warsztatach rękodzieła. Własnoręcznie wykonaliśmy torebki przy użyciu materiałów i narzędzi dostępnych neandertalczykom. Po południu zwiedziliśmy Stare Miasto w Zagrzebiu, katedrę oraz siedzibę rządu.  

Piątek był ostatnim dniem spotkania w chorwackim Varaždin w ramach projektu, którego autorem jest nauczyciel języka angielskiego w ZSP w Sierakowicach pan Dawid Chmielewski. Przy pożegnaniu z gospodarzami nie zabrakło łez. Do Polski odlecieliśmy z lotniska w Zagrzebiu o 16.50 a Gdańsk powitał nas gwiaździstą chłodną nocą o 22.50. 

Uczestnicy projektu:

Dawid Chmielewski i Renata Brzezińska

Magdalena Zielke, Iwona Myszk, Michalina Mielewczyk

imageimageimageimageimage

 

 

 
WIZYTA W TURCJI

W niedzielę, dnia 12 października 2014r. o piątej nad ranem spotkaliśmy się przy szkole wraz z panem Dawidem Chmielewskim i panią Marzeną Polejowską, aby wspólnie udać się na berlińskie lotnisko, z którego mieliśmy polecieć do Stambułu. Po spokojnym locie dotarliśmy na miejsce, gdzie powitali nas opiekunowie oraz uczniowie z innych krajów. Następnie podczas wykwintnej kolacji, mieliśmy okazję skosztować regionalnych potraw, jak też mogliśmy wziąć udział w tradycyjnym tureckim weselu, które się odbywało w tamtejszej restauracji. Bawiliśmy się świetnie. Późnym wieczorem, po dobrej zabawie wróciliśmy do hotelu.

Odpoczywaliśmy, snując pierwsze refleksje na temat obcowania z inną kulturą.Obudziło nas światło tureckiego poranka. W miłym nastroju udaliśmy się na śniadanie. Stoły, przepełnione regionalnymi przysmakami, raz po raz zaskakiwały nas kompozycją barw i smaków. Po śniadaniu udaliśmy się do sali konferencyjnej. Zaprezentowaliśmy naszym tureckim rówieśnikom osobliwości polskiej kultury i tradycji. Następnie przyszedł czas na prawdziwie duchową ucztę. Biorąc udział w konkursie fotograficznym „Freelansing”, staliśmy się uczestnikami świata zatrzymanego w obiektywie.  Artystyczne zdjęcie wykonane przez uczniów z Chorwacji, zdobyło największe uznanie. Degustując się aksamitem tureckiej kawy, podobnie jak artyści dyskutowaliśmy na temat znaczenia światła w fotografii. Podczas warsztatów zgłębialiśmy arkana sztuki fotograficznej. Tego dnia odwiedziliśmy również Uniwersytet Fire BridgeColumn of Constantine. Przed powrotem do hotelu, spacerując osobliwymi uliczkami Stambułu, doszliśmy do najstarszego targu  Grand Bazaar. To miejsce zachwyciło nas niecodzienną uwerturą barw i zapachów, oczarowało muzyką orientalnych dźwięków. Pełni wrażeń, siedząc w uroczej restauracji, smakowaliśmy tureckie specjały, między innymi rybę i kebab.

Kolejny dzień rozpoczęliśmy zajęciami w plenerze. W ramach warsztatów fotograficznych, jako młodzi artyści eksperymentowaliśmy ze światłem. Następnie, wnikając w kulturę Wschodu, oglądaliśmy meczety oraz turecki cmentarz. Rejs po rzece Bosfor stał się okazją do obcowania z egzotycznym pięknem tureckiego świata. Zauroczeni orientalną przyrodą i kunsztem zabytkowej architektury, wróciliśmy do hotelu, aby nabrać sił przed kolejną wyprawą. Po chwilach przeznaczonych na odpoczynek, wraz z uczniami z innych szkół wybraliśmy się do galerii handlowej w celu zakupienia regionalnych pamiątek.

Następnego dnia po smakowitym śniadaniu, pieszo udaliśmy się  do muzeum, w którym zobaczyliśmy niesamowitą panoramę. Obraz przedstawiał podbój Konstantynopola w 1453r, w wyniku którego doszło do starcia pomiędzy turecką a bizantyjską armią. Lekcję historii perspektywy dopełniła wizyta w Pałacu Sułtana. Największe wrażenie zrobił na nas przepiękny park, należący do tegoż pałacu. Strudzeni wyprawą odwiedziliśmy restaurację. Posilając się, jednocześnie rozmawialiśmy na temat przeżytych wrażeń.   

Czwartek okazał się sprawdzianem naszych umiejętności. Najpierw poszliśmy zobaczyliśmy Błękitny Meczet oraz Hagę Sophię. Budowle zrobiły na nas niesamowite wrażenie. Następnie, w otoczeniu orientalnej przyrody robiliśmy zdjęcia, po czym udaliśmy się na wystawę lokalnej grupy fotograficznej. Spacerując ulicami Stambułu, chłonęliśmy specyficzny ich klimat. Budynki, ulice, sklepy zadziwiały nas swą oryginalnością. Wolny czas wykorzystaliśmy na zrobienie zakupów. Jedliśmy w restauracji, z której rozciągał się widok na wspaniałą panoramę miasta. Dzięki fotografii, mogliśmy utrwalić cudowny jego obraz widziany z lotu ptaka.  

W przedostatni dzień pobytu w Stambule wybraliśmy się na wystawę, m.in. Tomasza Sikory. Fotografie przepełnione emocjami, wzbudziły w nas estetyczny zachwyt. Wieczorem pojechaliśmy do restauracji, która znajdowała się pod mostem Galata. Pełni wrażeń, jedliśmy ostatnią już kolację. Ostatnią, bowiem nadszedł czas pożegnania ze światem Orientu.

 W sobotni ranek żegnaliśmy się z innymi uczestnikami wycieczki. Nie było to łatwe, ponieważ przez tydzień pobytu w Turcji bardzo się ze sobą zżyliśmy. 

Następnie busem pojechaliśmy na lotnisko. Z okien samolotu żegnaliśmy Stambuł, Maszyna raz po raz wznosiła się w powietrze. Spowite mgłą niebo zakrywało widok na majaczące w oddali lampy wielkiego miasta. Na szczęście, zabraliśmy ze sobą trochę tureckiego światła – dzięki fotografiom, na których udało nam się zatrzymać niecodzienne wspomnienia. Pełni wrażeń dotarliśmy do Berlina, stamtąd zaś wróciliśmy do Sierakowic.

Tak zakończyła się nasza podróż do Turcji.  Dziennik jest jej zapisem.

KAROLINA HENDRICH I JOANNA KAMIŃSKA – UCZENNICE ZSP W SIERAKOWICACH

 

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

 

   

 
WIZYTA W HISZPANII

Hiszpania była kolejnym przystankiem w projekcie fotograficznym realizowanym w naszej szkole.
28 lutego o 13:10 z Gdańska wylecieliśmy do Monachium. Tam mieliśmy przyjemność poznać innych uczestników projektu. Z Monachium polecieliśmy do Bilbao, stolicy Kraju Basków. Stamtąd udaliśmy się do Beasain, gdzie przywitały nas rodziny goszczące.

W niedzielę przed południem spotkaliśmy się w Igratza Palace, aby obejrzeć  tradycyjny baskijski taniec. Następnie był czas na zabawy zapoznawcze i prezentacje uczestników. Kolejnym punktem w programie było zwiedzanie tego malowniczego miasteczka. Później odbyłyśmy szkolenie z techniki HDR. Po południu czas wolny zaplanowali nasi hiszpańscy koledzy, zabierając nas na spacer po górach i ucząc zasad gry w tradycyjne baskijskie “esku pilota”.

Zapoznając się z innymi, mieliśmy świetną okazję do szlifowania języka angielskiego.

W deszczowy poniedziałek udaliśmy się do Pasai, gdzie podziwialiśmy naturalną zatokę.

Zwiedziliśmy tam muzeum statku San Juan, w którym mogliśmy oglądać trwające prace nad jego rekonstrukcją. Następnie spacerowaliśmy po mieście leżącym na granicy

hiszpańsko-francuskiej.

Wieczorem świętowaliśmy urodziny koleżanki z Chorwacji.

We wtorek zwiedzaliśmy muzeum fotografii w Zarutz, gdzie poznaliśmy historię tej dziedziny sztuki. Po południu pojechaliśmy do Bilbao. Tam naszym celem było Muzeum Guggenheim. Jest to muzeum sztuki nowoczesnej, które zaintrygowało nas już na samym początku swoim unikatowym wyglądem budynku z zewnątrz. Podziwialiśmy tam niesamowite obrazy, rzeźby i zdjęcia. Najbardziej zaciekawiła nas wystawa Richard Serra. Przypominała ona tajemniczy labirynt.

Środę spędziliśmy w San Sebastian. Udaliśmy się tam pociągiem. Mieliśmy okazję zwiedzić wystawę fotograficzną Jose Manuela Ballestera i podziwiać piękne plaże. Przed powrotem mogliśmy zwiedzać miasto “na własną rękę”. Co było świetną zabawą oraz nauką orientacji w terenie jak i nauką języka angielskiego w praktyce. Większość spędziła ten czas na zakupach i odwiedzeniu największej Zary w Europie :D!

Szóstego dnia byliśmy oprowadzani po szkole baskijskich znajomych. Następnie ruszyliśmy do Segury- miasteczka o średniowiecznej zabudowie, a także do Zerain, gdzie mogliśmy wejść do starej kopalni. Po lunchu ponownie spotkaliśmy się w Igartza Palace, aby wybrać zwycięzcę konkursu fotograficznego, którego tematem był “ruch w sporcie”. Potem wszyscy udaliśmy się na uroczystą kolację. Pan Dawid, autor projektu, tradycyjnie wygłosił wzruszającą mowę. Ostatnią noc wesoło spędziliśmy na tańcach w gronie przyjaciół z 5 różnych krajów :D!

Piątek był jedynym trudnym dniem w ciągu tego tygodnia, ponieważ musieliśmy się rozstać ze wspaniałymi ludźmi i magicznym Krajem Basków. Gospodarze,  którzy nas gościli, byli bardzo sympatyczni i traktowali nas jak członków ich rodzin. Zawsze pamiętali o lunchu dla nas i sprawili, że poczuliśmy się jak w domu. Dzięki nim mogliśmy jeszcze bardziej zagłębić się w kulturę ich cudownego kraju. Wyjazd ten wymagał od nas używania języków obcych, więc mamy nadzieję, że teraz będą nam sprawiały mniejsze trudności. Odwiedzane miejsca wręcz kusiły do przenoszenia wiedzy o fotografii z zajęć teoretycznych na praktykę. A nasi opiekunowie sprawili, że nie czuliśmy się jak na kolejnych zwykłych lekcjach w szkole. Było wspaniale!

Uczestnicy wyjazdu

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

 

  

 
 

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270
  • skrzynka epuap  /zspsierakowice/skrzynkaESP/

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniów