"Mądre żywienie, zdrowe pokolenie"

Share

,,MĄDRE ŻYWIENIE, ZDROWE POKOLENIE?? to tytuł programu badawczo-edukacyjnego dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych,w którego działania włączyliśmy się. Koordynatorem programu jest Polskie Towarzystwo Dietetyki z partnerem strategicznym Fundacją Coca-Cola.

 Celem programu jest:

 • Wsparcie nauczycieli w edukacji prozdrowotnej młodzieży;
 • Przeprowadzenie oceny wiedzy żywieniowej i stanu odżywienia młodzieży;
 • Opracowanie raportu oraz wytycznych PTD w zakresie zasad racjonalnego żywienia młodzieży;
 • Promowanie zdrowego stylu życia wśród młodzieży;

Działania zaplanowane w programie dotyczą kilku etapów:

 • Etap 1 ? edukacja (przeprowadzenie lekcji z zakresu kreatywności i  zdrowego stylu życia) oraz  konkurs dla szkół na logotyp i hasło promujące kampanię.  Motywacja uczniów do zainteresowania się zdrowym stylem życia;
 • Etap 2 ? szkolenie dla dietetyków ? 250 najlepszych absolwentów kierunku dietetyka z 25 uczelni  wyższych zostanie przygotowanych do prowadzenia zajęć z młodzieżą;
 • Etap 3 ? edukacja i ocena stanu odżywienia ?12000 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjanych weźmie udział w  zajęciach przeprowadzonych przez dietetyków, którzy dokonają oceny wiedzy żywieniowej i pomiarów antropometrycznych uczniów. Dietetycy udzielą bezpłatnych, indywidualnych porad uczniom z problemami związanymi z nadwagą lub niedowagą.
 • Etap 4 ? zaangażowanie nastolatków ? zamieszczenie ciekawych treści na platformie internetowej oraz angażowanie młodzieży do udziału w  konkursach na przykładowe pisanie artykułów. Zwycięzcy otrzymają nagrody, wezmą udział w warsztatach dziennikarskich oraz będą współtworzyć treści na platformie.
 • Etap 5 ? raport z badań i wytyczne -Opracowanie przez PTD raportu i wytycznych w zakresie racjonalnego żywienia młodzieży, wywołanie ogólnopolskiej dyskusji o stylu życia i kondycji młodzieży. Diagnoza stanu odżywienia polskich uczniów oraz dostarczenie wszystkim zainteresowanym eksperckich narzędzi ? wytycznych.

Więcej informacji o programie na stronie www.zdrowepokolenie.ptd.org.pl

Nasza aktywność w programie:

Po zgłoszeniu szkoły do udziału w programie ,,Mądre żywienie, zdrowe pokolenie?? został ogłoszony konkurs na logotyp i hasło kampanii.

Uczennice  Katarzyna Bigus  i Ewa Gawin z klasy II TŻiUG oraz Aleksandra Formela z klasy II TE  przygotowały graficzne logo wraz z hasłem promującym, a jednocześnie reprezentowały szkołę w konkursie.

imageimage

Kolejne działania to przeprowadzenie zajęć z zakresu kreatywności oraz sposobów oceny prawidłowej masy ciała i wyliczenie zapotrzebowania na energię.

Dziękuję za włączenie się w działania programu,  jak również za prezentowanie naszej szkoły na zewnątrz. Liczę na dalszą współpracę i waszą kreatywność w kolejnych etapach projektu.  

                                                                               Iwona Tesmer                                                                           

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

 • T: 58 6816270
 • skrzynka epuap  /zspsierakowice/skrzynkaESP/

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniów