Projekt edukacyjny – Tradycyjny Sad

Share

O PROJEKCIE

"TRADYCYJNY SAD" to projekt edukacyjny skierowany do wszystkich szkół zainteresowanych problematyką restytucji i promocji starych odmian drzew owocowych realizowany w formie międzyszkolnej rywalizacji zespołowej.  Konkurs wpisuje się w zadania określone w projekcie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej pn. „Szkoła z witaminą” przewidzianym do wprowadzenia w roku szkolnym 2017/2018 w polskich szkołach.

Projekt "Tradycyjny Sad" organizowany jest przez Fundację Banku Ochrony Środowiska we współpracy z Fundacją „Dzieło Nowego Tysiąclecia” oraz Polską Akademią Nauk Ogród Botaniczny – Centrum Zachowania Różnorodności Biologicznej w Powsinie.

Celem projektu jest przede wszystkim edukacja na temat tradycyjnych odmian drzew sadowniczych oraz sposobu pielęgnacji tych drzew, z uwzględnieniem metod proekologicznych. 

 
"TECHNICY SADOWNICY" CZYLI NASZ ZESPÓŁ

Nasz zespół tworzy 10 uczniów z klas pierwszych technikum w zawodach: technik agrobiznesu (Monika Bigus – szef zespołu, Angelika Pryczkowska, Przemek Wilkowski, Szymon Marciński, Damian Lubocki, Piotr Krefta oraz Zdzisław Lejk), technik żywienia i usług gastronomicznych (Julia Ciężka) oraz technik ekonomista (Karolina Wenta i Kamila Formella). Opiekunami zespołu są Panie Natalia Formela i Natalia Knapik. W trakcie naszych spotkań rozmawiamy o sadzie oraz tradycyjnych odmianach drzewa, o sposobach zakładania i prowadzenia sadu oraz planujemy gdzie i jak możemy taki sad założyć.

  

 

 
LINKI

Oficjalna strona projektu

Tradycyjny sad

 

 

Nasz facebook

Nasz profil na fb

 

 

  

 
 

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270
  • skrzynka epuap  /zspsierakowice/skrzynkaESP/

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniów